Haber

Belarus Dışişleri Bakanı, Türk halkının yüzyılın felaketinin üstesinden geleceğinden emin

Belarus Dışişleri Bakanı Sergey Aleynik, Türk halkının içinde bulunduğu kötü duruma kayıtsız kalmadıklarını belirterek, “Cesur Türk halkının bu yıkıcı doğal afetin sonuçlarının üstesinden geleceğinden eminim” dedi. terimini kullandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Aleynik, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve etkisini etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenlere taziyelerini iletmek üzere Türkiye’nin Minsk Büyükelçiliğini ziyaret etti. Toplam 10 il.

Türkiye’nin Minsk Büyükelçisi Mustafa Özcan’a taziyelerini ileten Aleynik, büyükelçilikte meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler anısına açılan taziye defterini imzaladı.

Aleynik, taziye mesajında ​​Türk halkının içinde bulunduğu kötü duruma kayıtsız kalmadıklarını vurgulayarak, “Belarus halkı bu yas günlerinde kurbanların aileleri ve yakınlarıyla derin bir empati kuruyor, Türkiye’den gelen her haberi takip ediyor. Bu felaketten etkilenen bölgeleri korku ve umutla korku ve umutla.Tüm yaralılara acil şifalar, bu zorlu sınavda dost Türk halkına içtenlikle.Sabır ve sabır istiyoruz.Cesur Türk halkının bunun sonuçlarının üstesinden geleceğinden eminim. yıkıcı doğal afet.” sözlerini kullandı.

Büyükelçi Özcan ayrıca Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukashenko’nun arama kurtarma operasyonlarının yürütülmesi ve yıkıcı felaketin sonuçlarının üstesinden gelinmesi için Belarus Acil Durumlar Bakanlığı’ndan uzmanların Türkiye’ye gönderilmesi yönündeki samimi yardımı ve kararı için Belarus tarafına şükranlarını dile getirdi. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu